top of page

Czerwony Kanion i Timna Park

CZERWONY KANION

Czerwony Kanion jest atrakcją położoną około 25 km od miasta Eilat. Jest to wąwóz wyrzeźbiony w skałach wapienno-piaskowych, wymywany przez wieki wodami opadowymi, gwałtownie wdzierającymi się w głąb skalistego podłoża. Jego meandry, warstwy i barwy są źródłem przeżyć estetycznych, a także doskonałą lekcją geologii, hydrologii i surowych warunków pustynnych, tak pięknych, że codziennie przyciągających dziesiątki i setki turystów.

Trasa jest dostosowana i przygotowana dla każdego sprawnego turysty. I choć na wysokich progach skalnych są zainstalowane trzy drabiny, to przejście nimi nie nastręcza większych trudności. Niewielkie trudy wędrówki są wynagradzane przepięknymi tworami natury, które można obejrzeć od dołu - schodząc w głąb kanionu, jak i od góry po pokonaniu emocjonującej ścieżki prowadzonej wąską półką skalną, jednak zabezpieczoną klamrami i poręczami. Można też zamknąć dłuższą pętlę do dolnego parkingu, bądź najdłuższą - do górnego. Pokonanie tych tras zajmuje odpowiednio 2 - 4 godziny. Dla wędrowców którzy nie muszą wracać na parking, przewidziano trasę łączącą się z Izraelskim Szlakiem Narodowym (Shvil Israel), dochodzącym też do Doliny Arava i drogi nr 90.
Do Czerwonego Kanionu wstęp jest wolny od opłat.


 
PARK TIMNA

Park Timna znajduje się na terenie rozległej, zróżnicowanej geologicznie doliny. Ze względu na wyjątkową naturalną lokalizację tego obszaru, jest to znana turystyczna strona Izraela. Rozwój turystyki jest ułatwiony przez wiele naturalnych atrakcji i historii starożytnej — starożytne kopalnie miedzi, malowidła skalne, unikalne kompozycje kamieni i obiekty zbudowane w parku w ostatnich latach.

Biorąc pod uwagę bliskość Timny do Eilatu, liczne biura podróży oferują między innymi wycieczki do parku Timna. Dla operatorów i agencji turystycznych, Timna jest zdecydowanie marką często wybieraną i aktywnie uprawianą przez odwiedzających Eilat i Morze Martwe. W parku planowane są różne trasy zwiedzania, a także programy rozrywkowe dla dorosłych i dzieci, takie jak jazda na rowerach wodnych na jeziorze lub napełnianie butelek kolorowym piaskiem.
 
PLAN:
  • Wyjazd z Eilatu o godzinie 09:00
  • Wycieczka po kanionie (ok. 2,5h-3h)
  • Timna Park (4-5 h)

WAŻNE INFORMACJE:
  • Wycieczki odbywają się we wtorki i piątki
  • W cenę wliczony jest izraelski obiad oraz bilet wstępu do Parku
  • Przewodnik w języku polskim
  • Turyści powinni zaopatrzyć się w wygodne buty, okrycie głowy, ochronny krem do opalania, wodę i dobry nastrój :)

od $120/os.

bottom of page