dorotafunt@eilat4u.pl 

+972544489065

© 2018 by Eilat4u

  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon
  • White Facebook Icon
  • White Google+ Icon

Czerwony Kanion i Timna Park

1/6
OPIS:

Czerwony Kanion jest  atrakcją, położoną około 30 km od miasta Ejlat. Spacer tam to bardzo przyjemne, niezapomniane i niezwykłe przeżycie.

Wielu z tych, którzy kiedykolwiek odpoczywali w Egipcie, szczególnie w Szarm el-Szejk, odwiedzili podobny Kanion Kolorystyczny na półwyspie Synaj.

Czerwony kanion w Izraelu nie jest tak głęboki ale jest bogaty w różne kolory czerwieni  (taki rodzaj piaskowca, stąd nazwa).

Jest  jednak bardziej przytulny i mniej męczący podczas wizyty.

 

Park Timna znajduje się na terenie doliny. Ze względu na wyjątkową naturalną lokalizację tego obszaru, jest to znana turystyczna strona Izraela. Rozwój turystyki jest ułatwiony przez wiele naturalnych atrakcji i historii starożytnej — starożytne kopalnie miedzi, malowidła skalne, unikalne kompozycje kamieni i obiekty zbudowane w parku w ostatnich latach.

Biorąc pod uwagę bliskość Timny do Ejlatu, liczne biura podróży oferują między innymi wycieczki do parku Timny. Dla operatorów i agencji turystycznych, Timna jest zdecydowanie «marką» aktywnie uprawianą przez odwiedzających Eilat i Morze Martwe. W parku planowane są różne trasy zwiedzania atrakcji, a także programy rozrywkowe dla dorosłych i dzieci, takie jak jazda na rowerach wodnych na jeziorze lub napełnianie butelek kolorowym piaskiem.

 

PLAN:

Wyjazd z Ejlat o godzinie 09:00

- Wycieczka po kanionie (ok. 2h)

- Timna Park (3-4 h)

WAŻNE INFORMACJE:

- Wycieczki odbywają się we wtorki i piątki

- W cenę wliczony jest izraelski obiad oraz bilet wstępu do Parku

- Przewodnik w języku angielskim
- Turyści powinni zaopatrzyć się w wygodne buty, okrycie głowy, ochronny krem do opalania, wodę i dobry nastrój :) 

$75/os.